niedziela, 20 maja 2012

Chcesz żyć dłużej?

Witam! :)
   Czy każdy z nas chciałby żyć długo i zdrowo? Oto jest pytanie. Jeśli tak to zapraszam do przeczytania krótkiego poradnika co robić, aby żyć dłużej:

Jeśli chcesz dłużej cieszyć się życiem - śpij krócej niż 8 godzin!  Naukowcy odkryli, że osoby śpiące sześć godzin żyją dłużej od tych, którzy w łóżku spędzają osiem czy na przykład cztery godziny.

Stymuluj swój umysł. Dzięki temu twój mózg na dłużej zachowa swoją sprawność. Czytaj książki, ucz się gry w szachy lub na pianinie - wszystko, czym zajmiesz swoje myśli, pomoże. Znajdź więc sobie hobby, a będziesz żył dłużej.

Rzuć palenie. Jest to nie lada wyzwanie, ale to bardzo dobry pomysł, by przedłużyć sobie życie. Palenie zabija powoli, ale konsekwentnie. Nie skazuj się na choroby układu nerwowego, nowotwory czy choroby serca. Dobrym sposobem jest korzystanie z preparatów, które zastępują nikotynę. Dostaniesz je w każdej aptece.

Jedz czekoladę. Ale z umiarem. Zawiera ona fenole, związki organiczne, które chronią przed nowotworami i chorobami serca. W spożywaniu czekolady nie należy oczywiście przesadzać, bo ze względu na zawartość cukru i tłuszczu, może się to odbić na zachowaniu prawidłowej masy ciała. (o czym już pisałam we wcześniejszym poście:) )

Pij herbatę - może okazać się, że będzie to lepszy wybór niż zjedzenie świeżego jabłka. Naukowcy z Harvadu odkryli, że jedna filiżanka tradycyjnej czarnej herbaty dziennie, niweluje ryzyko ataku serca. Pijąc herbatę po ataku serca szanse na przeżycie wzrastają o 29%. Zwykła herbata jest równie skuteczna co zielona.

Naukowcy odkryli, że osoby, które posiadają zwierzę domowe, żyją dłużej i są zdrowsze. Pupilki zbawiennie wpływają na nasze psychiczne samopoczucie, redukują poziom stresu, dzięki nim czujemy się szczęśliwsi. Kot, pies lub inne zwierzę - wybór należy do Ciebie.

Zrelaksuj się! To proste, wystarczy tylko nauczyć się kilku przydatnych technik, które zredukują poziom stresu. Możesz wziąć lekcję jogi lub medytacji, a przyczyni się to do obniżenia ryzyka np. groźnych chorób serca.
Niedługo wystawię listę z naszymi ulubionymi książkami, więc czekam jeszcze na Wasze propozycje tutaj >>klik<<1 komentarz: